Τρίτη, 16 Ιουλίου

Β’ ΕΣΚΑ (5η αγ.): Τρένο ο Άγιος Στέφανος

Με 14 αναμετρήσεις τόσο στον 1ο όσο και στον 2ο όμιλο συνεχίστηκε το βράδυ της Πέμπτης (3/11) η αγωνιστική δράση στον κόσμο της Β ΕΣΚΑ με την 5η στροφή του πρωταθλήματος. 

1ος όμιλος

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής (3/11):

Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΑΘΛΗΤΗΣ 64-62
Ίρις Πετρούπολης – Ιωνικός 71-64
Τούφα – Άγιος Θωμάς 56-57
Τυφών – ΛΦΜ Αχαρνής 70-56
Χαραυγιακός – Κιβωτός του Κόσμου 62-69
Νικηφόρος – Βριλησσιακός 55-70
Παλατιανή – Κούρος 65-78

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1 Κούρος 10, 5-0
2 Βριλησσιακός 9, 4-1
3 Τυφώνας 8, 3-2
4 Ολυμπιάδα Πετρούπολης 8, 3-2
________________________________________
5 Κιβωτός του κόσμου 9, 4-1
6 Άγιος Θωμάς 8, 3-2
7 Τούφα 8, 3-2
8 Ιωνικός 7, 2-3
9 ΑΟΝ Παλατιανής 7, 2-3
10 Ίρις Πετρούπολης 7, 2-3
11 ΑΘΛΗΤΗΣ 7, 2-3
12 Χαραυγιακός 6, 1-4
________________________________________
13 Νικηφόρος 6, 1-4
14 ΛΦΜ Αχαρνής 5, 0-5

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής (10/11):

Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Τούφα
Βριλησσιακός – Τυφώνας
ΛΦΜ Αχαρνής – Παλατιανή
Κούρος – Ίρις Πετρούπολης
Κιβωτός του κόσμου – Άγιος Θωμά
Ιωνικός – Χαραυγιακός
ΑΘΛΗΤΗΣ – Νικηφόρος

2ος όμιλος

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής (3/11):

Αίολος Ταύρος – Οίον Αγίου Στεφάνου 63-67
Εκπ. Πλάτων – ΟΦΗ Ηρακλείου 78-47
ΟΚΑ Μεσογείων – Προμηθέας 44-57
Ολυμπιάς Παπάγου – Άρης Πετρούπολης 62-75
Άγιος Νικόλαος Παλλήνης – Γλυκά Νερά 63-61
Δόξα Βύρωνα – ΜΕΝ Ιλίου 71-46
Αναγέννηση Πετραλώνων – Κουκουβάουνες 62-51

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1 Οίον Αγίου Στεφάνου 10, 5-0
2 Αναγέννηση Πετραλώνων 9, 4-1
3 Άγιος Νικόλαος Παλλήνης 9, 4-1
4 Προμηθέας 8, 3-2
________________________________________
5 Γλυκά Νερά 8, 3-2
6 Εκπ. Πλάτων 8, 3-2
7 Άρης Πετρούπολης 8, 3-2
8 ΟΚΑ Μεσογείων 8, 3-2
9 Αίολος Ταύρος 7, 3-1
10 ΓΑΟ Κουκουβάουνων 6, 1-4
11 ΠΑΟ Δόξα Βύρωνα 6, 1-4
12 Ολυμπιάδα Παπάγου 6, 1-4
________________________________________
13 ΟΦΗ Ηρακλείου 6, 1-4
14 ΜΕΝ Ιλίου 5, 0-5

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής (10/11):

Προμηθέας – Δόξα Βύρωνα
Αίολος Ταύρος – Ολυμπιάδα Παπάγου
ΟΦΗ Ηρακλείου – Άγιος Νικόλαος Παλλήνης
ΜΕΝ Ιλίου – Εκπ. Πλάτων
Κουκουβάουνες – ΟΚΑ Μεσογείων
Γλυκά Νερά – Άρης Πετρούπολης
Οίον Αγίου Στεφάνου – Αναγέννηση Πετραλώνων

* με πληροφορίες από το basketblog.gr