![](https://ilovedionysos.gr/wp-content/uploads/2023/08/apates.jpg)
Σε συνέχεια αναφορών που υπήρξαν από δημότες, ο Δήμος Διονύσου εφιστά την προσοχή στους πολίτες, προκειμένου να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί απέναντι σε τυχόν περιστατικά εξαπάτησης από άτομα τα οποία ζητούν χρήματα, δήθεν για λογαριασμό του Δήμου Διονύσου. Ο Δήμος Διονύσου, όπως και κανένας κρατικός φορέας, δεν πρόκειται να ζητήσει οποιοδήποτε χρηματικό ποσό από πολίτες εκτός των υφιστάμενων νόμιμων διαδικασιών.