![](https://ilovedionysos.gr/wp-content/uploads/2022/12/EB7A0636-BE17-48EB-A8FB-640DE70BF3FA-1024x576.jpeg)
Στο Χριστουγεννιάτικο Φεστιβάλ Παιδικών και Νεανικών Χορωδιών του Δήμου Διονύσου, το οποίο πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου στο Αμφιθέατρο των Αρσακείων-Τοσιτσείων Σχολείων παρευρέθηκε η υποψήφια Δήμαρχος Διονύσου Κατερίνα Μαιχόσογλου .
Στην 5η συνάντηση Μαθητικών Χορωδιών συμμετείχαν η Παιδική και Νεανική Χορωδία του Δήμου Διονύσου καθώς και χορωδίες από τα σχολεία του Αγίου Στεφάνου, της Άνοιξης, της Δροσιάς, του Διόνυσου και του Δήμου Ωρωπού. Τραγούδησε επίσης η ερμηνεύτρια Νίνα Μαζάνη.
![](https://ilovedionysos.gr/wp-content/uploads/2022/12/EC945F73-D540-46B4-BB6B-96ECAEA5B2EC-1024x576.jpeg)
Στον χαιρετισμό που απηύθυνε η Υποψήφια Δήμαρχος εξήρε το ταλέντο των παιδιών του Δήμου μας ενώ συνεχάρη τους Διοργανωτές και τους συντελεστές της γεμάτης από ήχους και όμορφες εικόνες συνάντηση των Χορωδιών.
Θυμίζουμε ότι η πρώτη Συνάντηση Μαθητικών Χορωδιών Πραγματοποιήθηκε το 2018.
![](https://ilovedionysos.gr/wp-content/uploads/2022/12/112CDD9E-27CD-4A13-B275-5AD5903B0E37-1024x576.jpeg)