![](https://ilovedionysos.gr/wp-content/uploads/2022/12/55D7214F-C65C-4930-8690-2A9FD9920012-1024x768.jpeg)
Την Τετάρτη 14/12/2022 η ομάδα Εθελοντών Πολιτικής Προστασίας Διονύσου (eppd.gr), φωταγώγησε το Χριστουγεννιάτικο καράβι τους.
Η πλατεία στολίστηκε ,φωτίστηκε και γέμισε με χαρούμενες φωνές ,γέλιο και χριστουγεννιάτικη μουσική. Άπαντες ευχήθηκαν η νέα χρονιά που θα έρθει, να είναι ήρεμη και δημιουργική για όλους.
Το αρωματικό κρασί ,τα σνακ ,τα γλυκά και η μουσική βοήθησαν να γίνουν όλα πιο γιορτινά. Με την παρουσία τους μας τίμησαν, ο Δήμαρχος κ.Γιάννης Καλαφατέλης ,οι Αντιδήμαρχοι: κ.κ. Γιάννης Τσουδερός, Μανώλης Κόκκαλης ,John Fotakis , Χρηστος Πεππας. Ο αρχηγός της Δημοτικής παράταξης Εύπολις κ Κωστής Κουριδάκης, η δημοτική σύμβουλος και υποψήφια Δήμαρχος, κα Κατερίνα Μαϊχόσογλου. Επίσης: Η Πρόεδρος της Α/ βάθμιας Σχ. Επιτροπής κα Αλεξάνδρα Τόκα , η Πρόεδρος και ο Ταμίας του Εξωραϊστικού και πολιτιστικού Συλλόγου Διονύσου κα Maria Sofoy και ο κος Georgios S Chatziaivazis. Μαζί μας ήταν οι τοπικοί σύμβουλοι της κοινότητας Διονύσου κος Kostas Bobis και οι κυρίες: Δέσποινα Ιατρού, Καλλιόπη Οικονομάκου .
![](https://ilovedionysos.gr/wp-content/uploads/2022/12/63E72BC5-279C-4942-8B1A-D84A69C0CA0E-1024x768.jpeg)
![](https://ilovedionysos.gr/wp-content/uploads/2022/12/EF0E6646-5D5D-441E-9E48-F8C853D2A770-1024x768.jpeg)