Τετάρτη, 19 Ιουνίου

Β’ ΕΣΚΑ (10η αγ.): Πήρε το ντέρμπι ο Άγιος Στέφανος

Ο κακός χαμός συνεχίζει να επικρατεί στο βαθμολογικό πίνακα του 2ου ομίλου της Β ΕΣΚΑ, καθώς μετά και τα σημερινά (8/12) αποτελέσματα για την 10η αγωνιστική της λίγκας ένας μόλις βαθμός χωρίζει έξι ομάδες!

1ος όμιλος

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής (8/12):

Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Ίρις Πετρούπολης 58-68
Βριλησσιακός – Άγιος Θώμας 83-60
Τυφών – ΦΟ Τούφας 51-70
Κούρος – Ιωνικός 72-75
ΛΦΜ Αχαρνής – Κιβωτός του Κόσμου 50-61
Νικηφόρος – Παλατιανή 60-47
ΑΘΛΗΤΗΣ – Χαραυγιακός 66-74

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1 Βριλησσιακός 19, 9-1
2 Τούφα 16, 6-4
3 Τυφώνας 16, 6-4
4 Κιβωτός του κόσμου 16, 7-2
________________________________________
5 Κούρος 15, 7-3-2
6 ΑΟΝ Παλατιανής 15, 5-5
7 Ίρις Πετρούπολης 15, 5-5
8 Ιωνικός 15, 6-3
9 Νικηφόρος 15, 5-5
10 Άγιος Θωμάς 14, 4-6
11 Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13, 3-7
12 Χαραυγιακός 13, 3-7
________________________________________
13 ΑΘΛΗΤΗΣ 12, 2-8
14 ΛΦΜ Αχαρνής 11, 1-9

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής (15/12):

Άγιος Θωμάς – ΑΘΛΗΤΗΣ
Ίρις Πετρούπολης – Νικηφόρος
ΦΟ Τούφας – Κούρος
Χαραυγιακός – Ολυμπιάδα Πετρούπολης
Παλατιανή – Τυφών
Ιωνικός – ΛΦΜ Αχαρνής
Κιβωτός του κόσμου – Βριλησσιακός

2ος όμιλος

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής (8/12):

Προμηθέας – Γλυκά Νέρα 47-49
Αίολος Ταύρος – Εκπ. Πλάτων 63-68
ΟΚΑ Μεσογείων – Ολυμπιάδα Παπάγου 72-63
ΓΑΟ Κουκουβάουνων – Άρης Πετρούπολης 41-75
ΜΕΝ Ιλίου – ΟΦΗ Ηρακλείου 61-72
Αναγέννηση Πετραλώνων – Δόξα Βύρωνα 77-74
Οίον Αγίου Στεφάνου – Άγιος Νικόλαος Παλλήνης 78-67

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1 Οίον Αγίου Στεφάνου 18, 8-2
2 Γλυκά Νερά 18, 8-2
3 ΟΚΑ Μεσογείων 18, 8-2
4 Άγιος Νικόλαος Παλλήνης 17, 7-3
________________________________________
5 Εκπ. Πλάτων 17, 7-3
6 Άρης Πετρούπολης 17, 7-3
7 Προμηθέας 16, 6-4
8 Αναγέννηση Πετραλώνων 16, 6-4
9 Ολυμπιάδα Παπάγου 14, 4-6
10 ΠΑΟ Δόξα Βύρωνα 13, 3-7
11 Αίολος Ταύρος 13, 3-7
12 ΟΦΗ Ηρακλείου 12, 2-8
________________________________________
13 ΓΑΟ Κουκουβάουνων 11, 1-9
14 ΜΕΝ Ιλίου 10, 0-10

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής (15/12):

Ολυμπιάδα Παπάγου – ΜΕΝ Ιλίου
Άρης Πετρούπολης – Οίον Αγίου Στεφάνου
ΟΦΗ Ηρακλείου – Προμηθέας
Εκπ. Πλάτων – Αναγέννηση Πετραλώνων
Άγιος Νικόλαος Παλλήνης – Αίολος Ταύρος
Γλυκά Νερά – ΓΑΟ Κουκουβάουνων
Δόξα Βύρωνα – ΟΚΑ Μεσογείων

Πηγή: basketblog.gr